KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14419031
nr 1441 9031
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 44. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 januari 2022
kl 18:20:11
10/1 18:15:11